Centrum Ostrov je místo pro setkávání lidí, kteří sdílí zájem o meditace a práci s energií. Centrum Ostrov se náchází na samotě u lesa v krásné přírodě. Pro novinky o seminářích, aktuality a podobně sledujte Centrum Ostrov na Facebooku zde.

Vaříme zdravě s Broňou

12 červen 2015 17:00

(Uložit do kalendáře)

Centrum Ostrov

Vaříme zdravě s Broňou

Vaříme zdravě s Broňou

Makrobiotika je jeden z prostředků, který nám pomáhá udržet si, či obnovit, stav zdraví. K nastolení rovnováhy a harmonie využívá energie v nás a kolem nás, a to včetně energie jídla a jednotlivých technologií při jeho zpracování. A ať se nám to líbí nebo ne, strava je každodenní součástí života, takže její skladbě a přípravě bychom měli nějakou pozornost věnovat. Má podstatný vliv na stav našeho fyzického těla. A o to, jako o příbytek naší duše, bychom se měli s láskou starat po všech stránkách.

Makrobiotika (macros – velký, plný, štastný, bios – život) nás učí pracovat se základními energiemi a pochopit jejich vliv na náš život. Učí nás rozeznávat energie potravin a využít jejich dobrých účinků v náš prospěch tak, abychom se zbavili drobných nebo větších zdravotních problémů, či znovu načerpali ztracenou rovnováhu.

Makrobiotika však nesoustředí svou pozornost jen na stravu. Je to propracovaný a komplexní systém, který nás vede k úvahám o pochopení celku, k poznání, že nežijeme odděleně od přírody, že na nás působí nejen naše okolí a energie země, ale i energie kosmu a všech jeho planet. Učí nás poznávat a respektovat kosmické zákony a jejich vliv na život náš a na život našich blízkých.

Na tomto krátkém semináři si ukážeme, jak správně zdravě vařit a hlavně pracovat s potravinami. Své dlouhodobé makrobiotické zkušenosti Vám rád předá Broňa.  Nebude to kurz striktně makrobiotický, ale strava bude přispůsobena Vaší chuti.
Jídla si sami dochutíte tak, aby pro Vás byla přijatelná. Vařit se bude ze zdraví prospěšných a chemicky nedotčených surovin.
Ráno se bude začínat s krátkou rozcvičkou a večery budeme trávit u ohně nebo si můžeme zatancovat.  Každý jak to bude cítit.

Datum : 12.6.-14.6. 2015 začátek v 17.00

Kde: samota v lese Ostrov u Jedomělic, asi 8km zo Slaného po staré karlovarské…

Mapka na www.centrum-ostrov.cz

Cena:  1950,- Kč, ( do 3.6.2015 – 1800,-Kč) včetně ubytování a stravy

Kapacita je omezená, přihlaste se co nejdřív, napište mi na tento mail, jmeno, mobilní  tel. a datum narození a jestli plánujete přijet autem (a možnost někoho přivézt ?) .

Přihláška je závazná po zaplacení zálohy 1000Kč,- ( nebo celé částky) na účet číslo 1181575173/0800,

Jako variabilní symbol uveďte datum svého narození, nebo rodné číslo, to zároveň uveďte na přihlášce, kterou pošlete na wanda.mouckova@gmail.com.

 

                                                                  Těšíme se na Vás J