Centrum Ostrov je místo pro setkávání lidí, kteří sdílí zájem o meditace a práci s energií. Centrum Ostrov se náchází na samotě u lesa v krásné přírodě. Pro novinky o seminářích, aktuality a podobně sledujte Centrum Ostrov na Facebooku zde.

SWEATLODGE Potní chýše

13 červenec 2013 10:00

(Uložit do kalendáře)

Centrum Ostrov

SWEATLODGE Potní chýše

Karel Fuller Prací s energií a šamanismem se zabývá už přes 30 let.

 V posledních 12 letech ve větší míře  pracoval na vnitřní očistě, léčení a uvědomování se. Prošel desítkami holotropních dýchání, každý rok se zúčastňuje  indiánských potních chýší a ceremonií s použitím silových rostlin. Jeho učitelem na cestě posvátných bylin se stal uznávaný peruánský šaman Antonio Barrera z amazonského Iquitos. Již 8 let je jeho učitelem Jorge Arenívar Redtailhawk, učitel indiánské duchovní cesty - Red Road .Každým rokem se zúčastňuje rituálu Vision Quest, pod jeho vedením  a chystá se jako tanečník slunce na ceremonii Sundance v roce 2013 do USA. 10 let studuje šamanismus v rámci nadace Foundation For Shamanic Studies.

 

SWEATLODGE  Potní chýše

 

Společným bubnováním a zpěvem, společnou prací s energií matky Země a našimi duchovními pomocníky se připravíme na jeden z nejstarších a nejúčinnějších očistných rituálů této planety a rituál pak provedeme.

Inipi znamená v lakotštině „ceremonie kamenných lidí“. Podstoupit rituál Inipi znamená „znovu se narodit“ – fyzicky i duševně. Potní chýše je znázorněním dělohy matky země, vevnitř je naprostá tma, teplo a vlhko. Po kůži nám stéká pot smíšený s horkou párou, odevzdáváme něco ze sebe a po skončení obřadu jsme znovuzrození. Fyzicky i duševně. 

 Přivítáme nový začátek přírodního cyklu, ale i začátek změn na naší osobní, životní cestě. Vrátíme se ke kořenům naší spirituality, bez ohledu na to, jakou duchovní cestu sledujeme. Rozšíříme naše vědomí, zvýšíme svoji bdělou pozornost, zvýšíme naše vědomí sama sebe. Budeme se společně léčit, hledat cestu k osobní celistvosti, léčit naše tělo, naši mysl, naše vztahy. Obnovíme svůj vnitřní potenciál, abychom mohli žít svobodný a plnohodnotný život beze strachu a úzkosti.

Dozvíte se o šamanské cestě a rituálech, o tom jak je možné tisícileté poznatky našich předků integrovat do dnešní doby. Tradiční ceremonie a postupy šamanismu mají společné znaky a a jejich prvky jsou univerzální a nadčasové. A byly dány nám všem, abychom se léčili a uvědomovali, bez ohledu na to, v jaké civilizaci žijeme, jaké máme zaměstnání, pohlaví, národnost, věk nebo světonázor.

KDE?:   Ostrov Bor - Jedomělice, samota v lese u Slaného, asi 40 km z Prahy  

KDY?:  13.7.2013 (začátek v 10:00)

CENA?:  400 Kč + 400 Kč jako příspěvek pro lakotské indiány v Americe se vybírá v sauně

 

KONTAKT a mapa: www.centrum-ostrov.cz,  777-963600 Wanda

Místo je na krásné samotě u lesa, k dispozici jsou dvě sprchy a suché záchody.

Kapacita je omezená, přihlaste se co nejdřív, napište mi na tento mail, jméno, mobilní tel. a jestli plánujete přijet autem (a možnost někoho přivézt?).

SEBOU?: muži šortky do sauny, ženy nejaké šaty nebo dlouhé triko

 

Mobil na Vás  uveďte na přihlášce, kterou pošlete na wanda.zimakova@gmail.com