Centrum Ostrov je místo pro setkávání lidí, kteří sdílí zájem o meditace a práci s energií. Centrum Ostrov se náchází na samotě u lesa v krásné přírodě. Pro novinky o seminářích, aktuality a podobně sledujte Centrum Ostrov na Facebooku zde.

Chi kung a jak zdravě jíst Michal Ďuro

17 srpen 2012 10:00 - 19 srpen 2012 15:00

(Uložit do kalendáře)

Centrum Ostrov

Chi kung a jak zdravě jíst Michal Ďuro
Qi gong je staré taoistické cvičení pěstování zdraví. V Číně má tisíciletou tradici a je více než 3000 let staré. V překladu slovo Qi gong znamená „práci s energií Qi“. Qi gongové cviky nás učí jak v sobě najít a probudit přirozenou léčebnou schopnost našeho těla. Qi gong působí na celkovou relaxaci těla a mysle. Za pomoci několik jednoduchých pohybů a správného harmonického dýchání nám pomůže ozdravit naše tělo a uklidnit naši mysl. Uvolňuje a ozdravuje hlavně páteř, klouby, šlachy a vazy. Zprůchodňuje energetické dráhy - meridiány a ozdravuje i dlouholetá chronická onemocnění. Pomáhá nám nastolit vnitřní rovnováhu, která je v dnešním hektickém světě tak hodné důležitá. Odstraňuje blokády vzniklé dnešním způsobem života a znovu navozuje plynulý tok vitální energie Qi. Jako samostatná léčebná metoda je Qi gong součástí tradiční čínské medicíny.Qi gong spojuje správné dýchání s harmonickými pohyby k dosažení přirozené rovnováhy mysli, těla a ducha.

“BaDuanJin“ (Pa-tuan-ťin) “Osm hedvábných brokátů“Osm hedvábných brokátů je jedno z nejznámějších a nejúčinnějších zdravotních druhů Qi Gongu v Číně. Využívá techniky dýchání s vědomím nádechem a výdechem spolu s harmonickým pohybem, které vedou nahromadění a regulaci energie Qi v lidském organizmu. Pravidelné cvičení osm hedvábných brokátů Pomáhá k celkové harmonizacicelého života.Jistě už víte, že základem čínského učení je princip vzájemného působení pěti elementů anebo energií. Každý druh ovoce nebo zeleniny, masa či ryby, nápoje anebo krupice se vztahuje k jednomu z 5 prvků a má určitou vlastnost (jsou horké, teplé, neutrální, osvěžující nebo studené). Tajemství správné výživy spočívá v tom, aby jídlo, které konzumujeme, obsahovalo všech oněch 5 prvků. Stravováním podle pěti elementů je možné vyřešit mnoho zdravotních problémů.Michal Ďuro - narodil se 16.10.1982. Od roku 2003 je žákem 33. generace Šaolinských mnichů, od kterých se pod jejich vedením učil Šaolinský Qi gong - 8 kusů brokátů a Qi gong Tuinu a léčitelství. Od roku 2004 se věnuje samostudiu čínské medicíny. V roce 2007 absolvoval Kurz sportovních a rekondičních masáží s akreditací Ministerstva školství a 3 roky studia na Univerzitě Guang Ming Beijing v Praze - odbor akupunktura a moxování a 3 roky studia základů tradiční čínské medicíny a klinické akupunktury u Československé SinoBiologické společnosti.

KDE?: Ostrov Bor - Jedomělice, samota v lese u Slaného, asi 40 km z Prahy
KDY?: 17.8.-19.8.2012 (začátek v 10:00)
CENA?: 2300 Kč, cena je včetně ubytování a vegetariánské stravy, spí se ve společném prostoru na matracích na zemi, spacák sebou nutný.
KONTAKT a mapa: www.centrum-ostrov.cz, 777 963 600 Wanda Místo je na krásné samotě u lesa, k dispozici jsou dvě sprchy a suché záchody.Kapacita je omezená, přihlaste se co nejdřív, napište mi na tento mail, jméno, mobilní tel. a jestli plánujete přijet autem (a možnost někoho přivézt??) .Přihláška je závazná po zaplacení zálohy 1 000Kč,- (nebo celé částky) na účet číslo 1181575173/0800, ( záloha je po 11.8.2012 nevratná, je možné poslat náhradníka)Jako variabilní symbol uveďte číslo mobilu, to zároveň uveďte na přihlášce, kterou pošlete na wanda.zimakova@gmail.com


  |  Vstupenky vyprodané Akce Centrum-Ostrov.cz    |    Centrum Ostrov